- Samantha de Jong
Nieuwe update: privacywaakhond onderzoekt lek in dossier van Barbie door tientallen medewerkers
De Autoriteit Persoonsgegevens is een onderzoek begonnen naar de inbreuk van het medisch dossier van Samantha de Jong, beter bekend als realityster Barbie. 'Het datalek is bij ons gemeld. We kijken ernaar, daar is een vaste procedure voor', laat een woordvoerster weten.
Vandaag werd bekend dat tientallen medewerkers van het Haga-ziekenhuis in Den Haag ongeoorloofd het medisch dossier hebben bekeken van de ex-realityster. Zij werd begin dit jaar opgenomen in het ziekenhuis nadat ze een zelfmoordpoging zou hebben gedaan.
Volgens privacywaakhond AP mogen alleen medewerkers die rechtstreeks betrokken zijn bij de behandeling het medisch dossier inzien. En ook alleen maar dat deel van het dossier dat nodig is voor de behandeling. Zorginstellingen moeten volgens de woordvoerster organisatorische en technische maatregelen nemen om te waarborgen dat niet iedereen in medische dossiers kan snuffelen.
Wil je op de hoogte blijven van al het royalty nieuws? Volg dan de Story Royalty Facebook pagina!
Beeld: Peter Smulders
Wat anderen nu lezen
Ex-producer John de Bever doet een boekje open: 'Ik zie een andere John dan degene die ik kende'
Kunstenares Katinka Simonse uit De Verraders doet aangifte van bedreiging
Zoet! Vivé Meiland zet haar eerste stapjes
Man John de Bever bang voor eenzaamheid: ‘Hebben verder niets’
Van 1990 tot 2023: Linda de Mol door de jaren heen
'De stilte van de NOS-collega's rondom Tom Egbers zegt genoeg'
Johnny de Mol bij Humberto open over Linda de Mol en Jeroen Rietbergen
Johnny de Mol over einde HLF8: 'Extra zuur na alles wat is gebeurd'
Zoon van René Froger scoort rolletje in Goede Tijden, Slechte Tijden
Dries Roelvink maakt na 30 jaar comeback in Het Concertgebouw