Neergesabeld als haatdragende man: Pierre Kartner middelpunt van rel

Door Redactie
Neergesabeld als haatdragende man: Pierre Kartner middelpunt van rel

Pierre Kartner (85) is een alom gerespecteerde artiest. Toch haalt NPO-radio 1-presentator Roelof de Vries keihard naar hem uit. Wat is er voorgevallen?

Pierre Kartner, alias Vader Abraham, is vorige week onderdeel van een rel geworden. ‘Hij is een heel haatdragende man. Ik heb ruzie met hem gehad,’ zegt NPO Radio-1- presentator Roelof de Vries in de podcast De Krokante Leesmap. In 2007 schreef Roelof samen met Jan van Lieshout het boek Gedeelde Smart – Het levenslied in Nederland, waarvoor Roelof Pierre destijds interviewde. ‘Tijdens het interview was hij megalomaan. Ik was de Borsato, de Bauer van mijn tijd. Hij zegt altijd dat hij honderden miljoenen platen heeft verkocht, wat ook zo is, en voelt zich enorm miskend. Toen kreeg hij vervolgens een pagina in dat boek. Dat vond hij veel te weinig. Ook vond hij dat we hem veel te megalomaan hadden neergezet.’ Pierre, die van mening is dat hij destijds in zijn recht stond, reageert in Story: ‘Ik vond dat ik daar als Vader Abraham best iets van mocht zeggen, vandaar ons meningsverschil. Ik heb vele artiesten van hits voorzien. Ik kan wel een liedje schrijven. Nationaal en internationaal. Daar ben ik vrij goed in. Nog steeds, vind ik zelf.’

DOOR: NICK DIJKMAN | FOTO’S EDWIN SMULDERS

Lees het hele verhaal in Story. Dit artikel komt uit Story. Editie 08 ligt nu in de winkel of lees het artikel via  Magazine.nl 

Wil je op de hoogte blijven van al het royalty nieuws? Volg dan de Story Royalty Facebookpagina!Op de hoogte blijven van onze leukste artikelen en winacties? Schrijf je in voor de Story-nieuwsbrief.