- Liefde
- Oranjes
Willem-Alexander en Máxima 19 jaar getrouwd
Meer dan 19 jaar geleden ging Willem-Alexander op een knie voor Máxima. Op de bevroren Hofvijver in Den Haag vroeg hij haar ten huwelijk. Ondank de kou zei ze meteen ja, zo vertelde de koning indertijd in een interview.
Vandaag zijn ze precies 19 jaar getrouwd.
In Valentino
Willem-Alexander en Máxima werden indertij in de Beurs van Berlage getrouwd door toenmalig burgemeester van Amsterdam Job Cohen. Het kerkelijk huwelijk werd direct daarna voltrokken in de Nieuwe Kerk door dominee Carel ter Linden. Op haar trouwdag droeg Máxima een jurk van Valentino.
De traan
Miljoenen mensen in binnen- en buitenland volgden de trouwplechtigheid op televisie. Een memorabel moment, dat na het huwelijk nog vaak is herhaald, is de traan van Máxima toen Carel Kraayenhof het nummer Adios Nonino speelde.
Of de koning en de koningin het vandaag vieren, is niet bekend.
Beeld: Brunopress
Wil je op de hoogte blijven van al het royalty nieuws? Volg dan de Story Royalty Facebookpagina!Op de hoogte blijven van onze leukste artikelen en winacties? Schrijf je in voor de Story-nieuwsbrief.
Wat anderen nu lezen
Pieter van Vollenhoven feliciteert zoon met verjaardag: 'Gefeliciteerd oude makker'
Zo zag jonkheer Claus-Casimir er vroeger uit!
Zó zag Prinses Beatrix er vroeger uit
Zo ziet het leven van prinses Alexia op de kostschool eruit
Nu al veel buitenlandse interesse voor Videoland-serie Máxima
Nieuwe onthullingen over spanningen bij de Oranjes: Wéér klap voor prinses Beatrix
Prinses Beatrix met pols in het gips bij Prins Friso Ingenieursprijs
Koning Willem-Alexander heropent Paleis het Loo in Apeldoorn
Van Eloise tot Griekse prinsen: déze royals kun je gewoon volgen op Instagram
Zó hebben Willem-Alexander en Máxima elkaar ontmoet