Koning Willem-Alexander houdt mond over eventuele aanwezigheid bij WK in Qatar
Koning Willem-Alexander wil geen uitsluitsel geven over zijn eventuele aanwezigheid bij het WK voetbal in Qatar. De koning neemt een besluit daarover mede op basis van 'persoonlijke gevoelens', liet hij woensdagmiddag in Athene weten na afloop van het staatsbezoek aan Griekenland.
Het kabinet heeft in een brief aan de Tweede Kamer laten weten dat een Nederlandse delegatie naar het evenement gaat. Wie dat zijn, is nog niet bekend.
Slechte arbeidsomstandigheden
De Tweede Kamer steunde begin vorig jaar nog een motie van de SP om geen kabinetsdelegatie te sturen omdat migranten die de stadions bouwen worden uitgebuit. Volgens minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) zal wegblijven van het kabinet bij het WK de mensenrechten in de kleine Golfstaat niet verbeteren. Hij wijst er ook op dat de arbeidsomstandigheden de afgelopen jaren in Qatar zijn verbeterd.
Aanwezigheid koning
De koning wil niet ingaan op de vraag of hij aanwezig is bij het evenement. 'Dit lijkt mij niet de plek om daar nu uitvoerig op in te gaan. Ik denk dat ik het houd bij de brief van het kabinet aan de Tweede Kamer.' Verscheidene pogingen van de aanwezige pers om een antwoord uit de koning te krijgen, mochten niet baten: de koning hield zijn lippen stijf op elkaar. 'Op basis van persoonlijke gevoelens maak ik ook een afweging.' Wat dat betekent, wil hij niet delen.
In beraad
Het kabinet hield lang de boot af na de motie van de Kamer. De wens van de volksvertegenwoordiging werd 'in beraad' gehouden. Intussen ging het kabinet in gesprek met de autoriteiten van Qatar over verbetering van de arbeidsomstandigheden en de mensenrechten.
Bron: ANP | Beeld: Peter Smulders
Wil je op de hoogte blijven van al het royalty nieuws? Volg dan de Story Royalty Facebookpagina!
Op de hoogte blijven van onze leukste artikelen en winacties? Schrijf je in voor de Story-nieuwsbrief.
Wat anderen nu lezen
Smaadzaak van halfzus tegen Meghan geseponeerd
Vlaamse tv komt met 'spraakmakende docureeks' over prins Laurent
Koning Charles krijgt eigen James Bondverhaal voor kroning
Divers en 'Rotterdams' programma voor Willem-Alexander op Koningsdag
Koninklijke hobby's: dit doen je favoriete royals in hun vrije tijd
Van na-apen tot haar tong uitsteken: de grappigste momenten van prinses Charlotte
Fit for a queen: dit zijn de allermooiste jurken van koningin Máxima
Eerste portret van Charles als koning onthuld
Prins Harry beweert: 'Familie heeft lange tijd informatie voor mij achtergehouden'
Charles begint zijn eerste staatsbezoek als Britse koning