Juan Carlos beschuldigd van belastingontduiking en witwassen
De Spaanse oud-koning Juan Carlos is voor de zoveelste keer in opspraak geraakt. Nu vanwege belastingontduiking! Juan Carlos’ voormalige minnares Corinna is klokkenluider. Grote vraag is waaróm. Neemt ze wraak op de voormalige Spaanse getrouwde vorst die terugkeerde bij een ándere ex-geliefde?
Een nieuw, zoveelste schandaal treft de Spaanse koninklijke familie. Oud-koning Juan Carlos wordt beticht van belastingontduiking en witwassen. De Spaanse minister van Justitie Dolores Delgado heeft een onderzoek naar zijn handel en wandel aangekondigd. Aanleiding is de opname van een gesprek tussen Corinna zu Sayn-Wittgenstein en een voormalige Spaanse politieman, zo schrijft de Spaanse krant OK Diario. Het gesprek zou in 2015 in Londen hebben plaatsgehad.
Ex-minnares
Corinna is de ex-minnares van Juan Carlos. Hun affaire, die zo’n twaalf jaar duurde tijdens zijn huwelijk met Sofia, kwam aan het licht toen de toen-malige koning op olifantenjacht in Botswana zijn heup brak en naar het ziekenhuis in Madrid moest worden vervoerd. Toen werd duidelijk dat Corinna hem had vergezeld op zijn safari. Juan Carlos brak meteen met Corinna, die naar Monaco vertrok en daar adviseur van prins Albert werd. En van die verhuizing zou Juan Carlos dankbaar gebruik hebben gemaakt. In het gesprek met de oud-agent vertelde Corinna namelijk dat Juan Carlos op háár naam, zonder dat ze het wist en zonder haar toestemming, in het buitenland panden kocht.
Het hele verhaal lees je in de nieuwste Story. Editie 29 ligt nu in de winkels.
Wil je op de hoogte blijven van al het royalty nieuws? Volg dan de Story Royalty Facebookpagina!Op de hoogte blijven van onze leukste artikelen en winacties? Schrijf je in voor de Story-nieuwsbrief.
Beeld: ANP
Wat anderen nu lezen
Veel gelukswensen voor jarige prinses Beatrix (85)
Hoera! Prinses Beatrix is 85 jaar geworden
Zien! Nieuwe foto's van jarige Beatrix (85) met koning en Amalia
Beatrix viert 85e verjaardag: wat u nog niet wist over onze prinses
Amalia, Willem-Alexander en Máxima welkom geheten op Aruba
Déze Argentijnse actrice vertolkt de rol van Máxima
Kijkers enthousiast over de terugkeer van royaltyprogramma ‘Blauw Bloed’
Blijkt Harry prins Pinokkio?
Kroonprinses Victoria verbijsterd door vernederingen koning Carl Gustaf
Amalia luncht met klimaatinfluencer op Bonaire: wil haar inspireren